Sieć WiFi w Hotelu i Pensjonacie

O tym, jak ważna jest możliwość korzystania z Internetu w Pensjonacie, czy Hotelu wie, każdy kto kiedykolwiek musiał w nim spędzić więcej niż kilka godzin. Posiadanie przenośnego Internetu nie jest jeszcze powszechne, w równym stopniu jak posiadanie przenośnych komputerów czy telefonów z funkcją Wi-Fi. Możliwość połączenia się z rodziną czy pracą podczas służbowego wyjazdu lub na wakacjach jest bezcenna… Tak samo jak możliwość sprawdzenia repertuaru w kinach, czy oferty hotelowego SPA, bez konieczności wychodzenia z pokoju.

Zadanie:

  • Sprzedaż limitowanych kuponów umożliwiających korzystanie z Internetu, w zakresie określonym przez Właściciela Hot Spota a jednocześnie zgodnego z preferencjami użytkowników
  • Prezentacja oferty Pensjonatu dla gości, którzy otrzymają dostęp do Internetu ale również dla tych, którzy nie skorzystają z płatnych kuponów.
  • Zabezpieczenie dostępu do sieci – Internet dostępny wyłącznie po wpisaniu unikalnego loginu

Proponowane rozwiązanie:

Rozwiązaniem jest model rozliczeniowy, który umożliwia właścicielowi Hot Spota generowanie i drukowanie kuponów oraz ich płatne udostępnianie.

Korzyści z proponowanego rozwiązania:

Właściciel Pensjonatu w zależności od własnej Polityki może udostępniać kupony o ograniczonej ilości czasu np. kupony ważne 30 minut od logowania, 1 h/ 3 h od logowania, 1dzień/ 3 dni od logowania etc. Podczas generowania kuponów może również określać ograniczenia transferu, tak by jedni użytkownicy nie blokowali możliwości korzystania z Internetu, innym gościom Pensjonatu korzystającym z tej usługi.

Na własnej personalizowanej stronie startowej Właściciel/Administrator Hot Spota może zamieścić logo Pensjonatu, dodatkowe informacje np. adres, możliwości dojazdu do Pensjonatu (informacje te można wielokrotnie zmieniać ), oraz regulamin korzystania z bezprzewodowej sieci Internet.

Klienci mogą zaopatrywać się w kupony w recepcji Pensjonatu (wielkość opłat za kupony określane są przez Właściciela Hot Spota). Dla pozostałych osób, widoczna jest tylko strona startowa, z informacjami o Pensjonacie, bez możliwość przejścia w inne miejsca.

Dodatkowe korzyści:

Osoba zarządzająca Hot Spotem otrzymuje dostęp do statystyk. Dzięki nim widzi jakie jest wykorzystanie łącza, oraz statystyki poszczególnych użytkowników (kupony rozpoczęte, kupony wykorzystane i wolne – wygenerowane, ale nie wydrukowane). Jako Administrator ma możliwość blokowania użytkowników, którzy zbyt mocno obciążają łącze. Dzięki temu, że urządzenie zainstalowane w Pensjonacie, wysyła do serwerów WiFi-Spot cogodzinne sygnały informujące o poprawności działania routera, Właściciel ma bieżące informacje na temat statusu swojego urządzenia (status urządzenia widoczny jest w statystykach)

Dodatkowe korzyści dla Właściciela to widoczność jego Pensjonatu w internetowej wyszukiwarce miejsc, które udostępniają tę usługę. W bazie znajdzie się lokalizacja Pensjonatu oraz jego opis (o tym co będzie widoczne w wyszukiwarce decyduje Właściciel Hot Spota umieszczając w swoim Profilu odpowiednie informacje). Właściciel otrzymuje również materiały promocyjne w formie elektronicznej, z pomocą których może reklamować udostępniane łącze, np. jako naklejki na drzwi, szyby .