Wi-Fi dla Kawiarni

Kawiarnia to nie tylko miejsce, w którym pije się kawę. W kawiarni spotykamy się z Klientami, nudzimy czekając na nich, przygotowujemy się do rozmowy, szukamy materiałów lub po prostu przy ciastku zabijamy czas. Internet w kawiarni daje możliwość na lepsze zagospodarowanie czasu, który się w niej spędza. Często Klienci wybierają te kawiarnie, które udostępniają łącze Internetowe. Ze strony kawiarni istotne jest, ażeby Klient był zmuszony do skorzystania z oferty kawiarni, a nie wykorzystywał jej jedynie jako miejsca dostępu do Internetu.

Zadanie:

  • Stworzenie miejsca bardziej przyjaznego dla osób, które w nim przebywają i bardziej dla nich atrakcyjnego.
  • Udostępnienie Internetu gościom kawiarni.
  • Zaproponowanie rozwiązania, które dałoby możliwość limitowania czasu korzystania z Internetu i uniemożliwiało korzystanie z Internetu osobom, które nie są Klientami Kawiarni.

Proponowane rozwiązanie:

Rozwiązaniem jest System WiFi-Spot , oferujący możliwość korzystania z Internetu za pomocą specjalnych kuponów. Kupony generowane są w systemie przez jego Administratora (właściciela Kawiarni lub osobę przez niego upoważnioną). Dla właściciela HotSpota korzystanie z Systemu WiFi-Spot oferującego kupony, wiąże się z niewielką opłatą administracyjną, w ramach której otrzymuje nie tylko możliwość generowanie i drukowania kuponów, ale również wsparcie w postaci telefonicznego Help Desku. O tym, w jaki sposób będzie wyglądało dysponowanie kuponami decyduje Właściciel HotSpota.

Proponujemy limitowany bezpłatny dostęp do internetu. Przy zamówieniu, Klient może poprosić o kupon na Internet. Otrzymuje kupon, umożliwiający korzystanie z Internetu przez 30 minut. Po zakończeniu sesji (użytkownik jest wylogowywany) Klient może zalogować się ponownie za pomocą Kuponu, który uzyska przy nowym zamówieniu (kawa)

Korzyści z proponowanego rozwiązania:

Internet w kawiarni sprawia, ze miejsce to staje się bardziej atrakcyjne dla jej Klientów. Internet nie jest tylko udogodnieniem. Dla wielu osób, to warunek przyjścia do miejsca, w którym będą spędzać czas, bez konieczności posiadania przy sobie ze sobą przenośnych modemów oraz podnoszenia wysokości rachunków telefonicznych. Dla takich Klientów, Kawiarnia, która oferuje usługę darmowego Internetu staje się miejscem pożądanym i wygodnym.

Właścicielom HotSpota limitowane (w tym wypadku przez konieczność złożenia Zamówienia i czasowo) korzystanie z Internetu daje możliwość wyeliminowania osób, dla których pobyt w kawiarni jest tylko pretekstem do skorzystania z bezpłatnej sieci i które mogłyby tam spędzać mnóstwo czasu przy jednej filiżance kawy.

Każdorazowo, wydłużenie możliwości korzystania z Internetu wiąże się ze złożeniem Zamówienia. Właściciel HotSpota sam generuje i drukuje kupony, dla których oprócz czasu może również być określany limit transferu ( ilość przesyłanych i odbieranych danych).

Osoby, które nie złożą Zamówienia i tym nie samym nie otrzymają kuponu na Internet, mają ograniczony dostęp do sieci – w postaci możliwości przeglądania wyłącznie strony www kawiarni, w której obecnie przebywają.

Właściciel HotSpota ma dodatkowo możliwość reklamowania swojego miejsca na stronie startowej, która pojawia się podczas logowania. Na personalizowanej stronie Właściciel może zamieścić dodatkowe informacje (np. aktualne promocje, menu), logo i Regulamin, określający warunki korzystania z darmowego Internetu.