Stacja paliw i parking dla TIR-ów

Na Zachodzie dostęp do Internetu na stacjach benzynowych i parkingach staje się codziennością. W Polsce nadal jest to udogodnienie, spotykane dość rzadko.

Jest to dość zaskakujące, bo przecież kierowcy dalekobieżnego taboru samochodowego oraz osoby indywidualne będące w długiej podróży szukają możliwości kontaktu ze swoją firmą, rodziną i znajomymi - szczególnie na trasach międzynarodowych. Możliwość dostępu do Internetu jest dla nich ważna i stanowi istotny atut wyboru miejsca postoju.

Dziś, o jakości miejsca postojowego nie świadczy już tylko baza gastronomiczna i sanitarna. Kierowcy chętniej zatrzymują się na stacjach paliw i parkingach udostępniających INTERNET, co przekłada się na bezpośrednie korzyści dla właściciela obiektu oraz zwiększenie atrakcyjności miejsca. Kierowcy ciężarówek przekazują między sobą informację, które stacje i parkingi należy odwiedzać, na których z nich udogodnienia dla kierowców są najszersze i najlepsze.

W przypadku klientów indywidualnych oraz wycieczek autokarowych dostęp do Internetu będący bonusem za zakup w sklepie stacji przyczynia się do zwiększenia obrotów oraz zachęca Klientów do dłuższego postoju w celu skorzystania z dostępu do Internetu, a przy okazji również gastronomii.

Proponowane rozwiązanie:

  • System WiFi-Spot wraz z dodatkowymi urządzeniami zewnętrznymi zapewniającymi zasięg również na parkingu – poza budynkiem stacji.
  • Dostęp kuponowy, jako zachęta dla korzystających z Internetu do dokonywaniu zakupów lub kupony dostępowe do Internetu sprzedawane przez właściciela stacji paliw/parkingu, jako odrębna usługa
  • Oznakowanie Internetu HOTSPOT w miejscu postojowym za pomocą zewnętrznych środków wizualnych (etykiety na szybach).
  • Dodanie stacji z HotSpotem do wyszukiwarki miejsc oferujących taką usługę.