Konfiguracja routera

Konfiguracja routera może odbywać się w dwojaki sposób:

1. Możesz zrobić to sam, zakupując odpowiedni router i konfigurując jego ustawienia posiłkując się naszą instrukcją.
2. Możesz zamówić jeden z gotowych zestawów startowych (skonfigurowany router + kupony + materiały promocyjne) i podłączając go tylko do Internetu.

Jeśli chcesz skonfigurować router sam wykonaj następujące polecenia: Wejdź w swojego HotSpota a następnie w zakładkę INFORMACJE

Wybierz jedną z trzech opcji

  1. Router z DD WRT –dostęp dla użytkowników przez Wi-Fi oraz LAN – Strona startowa dostępna dla klientów łączących się radiowo przez Wi-Fi oraz dla łączących się z siecią LAN za pomocą kabla.

  2. Router z DD WRT – dostęp dla użytkowników przez Wi-Fi, Przy takiej konfiguracji strona startowa dostępna jest tylko dla klientów łączących się radiowo przez Wi-Fi.

  3. Router z dedykowanym oprogramowaniem WiFi-Spot.pl Open WRT – konfiguracja przez WiFi i LAN. Strona startowa dostępna dla klientów łączących się radiowo przez Wi-Fi oraz dla łączących się z siecią LAN za pomocą kabla.
Konfiguracja dla wariantu 1 i 2

Skopiuj skrypt konfiguracyjny, i wklej dokładnie skopiowane dane w odpowiednie pole w panelu administracyjnym skonfigurowanego wcześniej routera – w dziale (Administration”/ „Commands”). Instrukcje wgrania oprogramowania oraz konfiguracji przykładowych urządzeń znajdują w dziale POMOC TECHNICZNA techniczna na stronie WiFi-Spot.pl.

Przy wgrywaniu skryptu, router musi mieć skonfigurowane połączenie z Internetem. Po podłączeniu do routera musi być dostęp do stron internetowych. Zakończ operacje wciskając komendę „Run Commands”.

Po prawidłowej konfiguracji urządzenia na adres mailowy podany podczas rejestracji zostanie wysłany mail z informacją o statusie Twojego HotSpota.


Konfiguracja dla wariantu 3

W panelu administracyjnym routera należy wpisać hasło. Standardowe hasło brzmi „password”. Pojawi się panel, w którym należy wejść w zakładkę SYSTEM WIFI –SPOT a następnie wypełnić pola
  • TOKEN – tu należy wkleić skopiowany skrypt (z panelu administracyjnego, na stronie www.wifi-spot.pl)
  • SEND GEOLOCATION DATA – 20
  • COMMUNICATION WITH WIFI-SPOT.pl – bez zmian
  • SEND SYSTEM LOGS - 60
  • ROUTER NUMBER – numer kolejnego podpiętego routera. W przypadku pierwszego routera należy wpisać 0 (1 to pierwszy dodatkowy router, 2 drugi dodatkowy … ).