Internet a seks - Polacy w sieci

Co ósmy Polak (13 %) korzysta z Internetu w innych miejscach niż dom, czy miejsce pracy. Z roku na rok maleje rola „kawiarenek internetowych” oferujących usługę płatnego Internetu. W miejsce tego, rośnie oferta miejsc oferujących Internet - darmowo. Są to miejsca użyteczności publicznej, hotele, kawiarnie, puby, biblioteki – miejsca, w których Internet staje się wartością dodaną, zwiększającą ich atrakcyjność.

Bycie „online” nie jest już modą, stało się koniecznością. Jesteśmy „uwikłani” nie tylko w portale społecznościowe, komunikatory, sieciowe gry i mobilną pocztę. Internet pomaga przy zakupach, dokonywaniu płatności, które dawniej oznaczały udrękę stania w pocztowych i bankowych „ogonkach” oraz przy wyszukiwaniu informacji. To oszczędność czasu i pieniędzy. Niektórzy twierdza, że również zdrowia ;)

Świat wirtualny coraz częściej biegnie tym samym torem co rzeczywisty. „Odcięcie” od sieci jest dla wielu niewygodne, dlatego też liczba miejsc oferujących łatwy w obsłudze, bezprzewodowy Internet jest coraz większa. Kawiarnia bez Internetu? Mało zachęcające. Pensjonat, odcięty od wirtualnego świata – nie dla wszystkich. Według badania przeprowadzonego dla ING przez Millward Brown, co piąty internauta prędzej przez miesiąc zrezygnuje z seksu niż z Internetu. Aż 60 % badanych w ogóle nie wyobraża sobie życia bez Internetu. No bo jak bez sieci zaplanować weekend, przesłać życzenia świąteczne do szerokiego grona znajomych, znaleźć partnera, czy utrzymać kontakt? Brzmi paradoksalnie, ale tak zmienia się rzeczywistość.

Lotnisko nie musi straszyć długim czasem oczekiwania na odprawę. Kawiarnia może przyciągać nie tylko zapachem kawy a biblioteka – udostępniać coś więcej niż katalogi książek.

System WiFi-Spot otwiera szereg możliwości. Dla każdego.